FAQ + Informace k webu

Zdravím,

Jak jste si mohli jíž od začátku února, všimnout, neobjevil se zde od té doby žádný nový překlad, ani žádný jiný obsah. Shiro (to záhadné stvoření které tu překládá a dělá veškerou korekturu) není poslední dobou skoro online, a nevypadá to (z mého úhlu pohledu) že se v nejbližší době vrátí.

Nešťastnou náhodou jsem se během experimentu ocitl v SCP-3008 a trvalo měsíce, než se mě MTF týmům podařilo zachránit. Teď jsem ale zpět. Živý a zdravý. Pokusím se dohnat, co jsem zameškal… – Shiro

Do teď systém publikování fungoval tak, že redaktor napsal článek, který před vydáním prošel kontrolou u Shira, došlo pak k několika opravám, a až poté když byl článek „dokonalý“, byl schválen k publikaci a vyšel na webu. Bohužel tento důležitý mezičlánek teď chybí, a proto byli veškeré překlady pozastaveny, protože to původně vypadalo že se vše změní každou chvílí, ale nezměnilo se.

Také webu moc neprospěla změna domény, která bohužel byla nutným zlem, aby web mohl fungovat v takové formě jako do teď jinak by se v budoucnu stalo, že byste na web přišli, a neukázalo by se vám ani ň.

Ale pokusím se, aby mohli vyjít překlady i přes tuto záležitost.


FAQ

Proč SCProject změnil doménu?

U české národní domény je nutnost mít v registru uvedené své reálné jméno, které se pak ukazuje veřejně na internetu. A ten, kdo doménu pořizoval si cení svého soukromí. U domén evropské unie zůstává jméno jen u registrátora, a v registru se neuvádí, díky tomu může být tato osoba v anonymitě.

Proč nemůžu přes Google najít snadno tuto stránku?

Doména je nová a Googlu vždy nějakou dobu trvá než tzv. zaindexuje nové výsledky do vyhledávání. Když web začínal jako SCProject byl to taky docela dlouhý proces a trvalo pár měsíců, než se konečně začalo vše zobrazovat. Osobně si myslím že by to do května, června mělo být vyřešené.

Kde je Shiro?

Sám to nevím, ale určitě je v pořádku. Další otázky na Shira nebudu odpovídat.

Mohu vám nějak pomoci?

Určitě ano, uvítáme každého, kdo má zájem překládat, dělat korekturu, s tvorbou webu. Ale třeba i lidi co baví tvorba obsahu na YouTube, čí třeba namlouvání textu. Uvítáme skoro každou ruku. Jestli máte zájem, určitě přijďte na Discord. Můžete pomoci i finančně přes Patreon. Čí pozvat své přátelé, aby také přišli na web.

Co znamená, když před názvem překladu najdu malé kolečko?

Jedná se o označení, že SCP bylo přeloženo jen jedním člověkem a nedošlo ke korektuře. V takovém případě nelze úplně ručit špičkovou kvalitou jako u jiných překladů, ale určitě by neměl urazit. Kdyby došlo v budoucnu ke korektuře, určitě se objeví v seznamu nových překladů a bude označen jako „nový“.

Máte dotaz, na který nebylo zodpovězeno? Napište do komentářů.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na