Lékařský seminář

Všichni jste byli vybráni, aby jste se stali lékaři Nadace. Jste vedoucí vlastních oddělení a podobně. No, já jsem tu proto, abych vám řekl, že tady na ničem z toho nezáleží. Tady jste stejní jako všichni ostatní. Jen v hlavních osmi zařízeních zaměstnáváme 974 doktorů. Proč tak moc? Jsou nezbytní. Nadace počítá těla ve velkém a vaší prací je tyto čísla co nejvíce přiblížit k nule a sami se nenechat vymazat z tohodle šutru.

Mé jméno? Doktor Christopher Zartion, MD. Ano. Já vím, že vy všichni máte titul MD a někteří i PhD. Všichni jste renomovaní chirurgové a patologové na světové úrovni. Mě to ale nezajímá. A ani vaše nadřízené. Jste tady, aby jste odvedli práci a abych byl upřímný, tak to nebude stát za nic.

Dobré zprávy: Pokrok v medicíně? Je tady. Přímo tady. Tohle je místo, na kterém budete pracovat na supervirech. Na kmenech stafylokoka, který vám způsobí explozi hlavy. Na virech a bateriích, o kterých jste ještě nikdy neslyšeli. Děláme s technologiemi a metodami, které jsou považovány za nebezpečné a příliš experimentální. Pokud si myslíte, že na něco takového nemáte, tak vám navrhuji odejít nyní.

Co? Hej! — Co to děláte?! Sedněte si zpátky. To byl jen vtip. Tohle není dobrovolné.

To co uvidíte vás zlomí. V jistých případech doslova. Teď se asi ptáte na co narážím, ale to vám nemohu říct. Pokud bych vám to řekl, tak tomu riskujete vystavení přímo tady. Pracoval jsem zde kratší dobu, než pět let a viděl jsem věci, ze kterých dostanete husí kůži, při myšlence, že by se vám to někdy, nebo jiné lidské bytosti stalo.

Jak už jsem řekl, tak vaší prací bude zaznamenat všechno co uvidíte, aby se to nestalo vašim týmům a přátelům ze zadržovacího oddělení. Věřte mi, budou to vaší přátelé. Zcela jistě je budete často dávat dohromady. Ano, doktore? Ale jistě, že očekáváte vedení přesných záznamů. Vidíte tohle? To je běžná složka pracovníka Třídy-D, kterého výzkumný personál vystavil jednomu typu viru. Můžete si všimnout, že je 80 stran dlouhá. A to je jen z jednoho experimentu. Takových děláme každý měsíc stovky. Je důležité poznamenat, že papírové záznamy jsou vedeny jen pro experimenty, které jsou považovány příliš důležité na to, aby byly uchovány elektronicky. Takže sepíšete tento neskutečně dlouhý a podrobný zápis a do databáze dáte jednu větu, která zhuštěně shrnuje výsledky. Na nic, ale tak to tady chodí. Je to vaše práce a nic s tím nenaděláte.

Třída-D. Budete se cítit zle ohledně Třídy-D. Vážně budete. Všichni jsou to příšerní lidé, ale stále jsou to lidé. Budete napravovat zlomenou páteř a rozdrásaný krk. Budete odstraňovat kameny ze sliznic a poté je posílat zpět, aby jim to udělali znovu. Děsivé, že? Ne, teď je to vaše práce. Nadace funguje dál, ať se vám to libí, nebo ne a my jsme ti, kteří to tu drží na nohou. Ne výzkumníci, dokonce ani zadržovací personál, ale my. Bez nás by to tady šlo všechno do háje.

V současné době máme v izolaci několik virů, které by po vypuštění způsobily zaručenou epidemii. Některé z nich pandemii. Jsem si jistý, že někteří z přítomných patologů budou přiřazeni k jejich výzkumu a vývinu protiopatření. Všechno co jste se na medicíně naučili o čistotě a desinfekci bude při práci zde platit dvojnásob. A někdy nebude stačit ani to a budete se muset řídit specifickými zadržovacími postupy pro konkrétní objekt se kterým budete pracovat.

Nejlepší scénář pro ty, kteří budou pracovat jako skutečný zdravotní personál? Těžká zranění, nebo střelné rány. Naštěstí to jsou pouze fyzická zranění. Chraňbůh, aby se vám něco dostalo do laborky. Někteří z vás budou dokonce umístěni na dlouhé směny a vezmou to s klidem. Pamatujte si ale, že výzkumníci nejsou tak svědomití v dezinfekci po pokusech jako jsme my. Budete ohromeni co se vám dostane pod mikroskop.

Možná nebudete mít takové štěstí a budete se muset vypořádávat s někým, komu samovolně vybuchla ruka. Potom budete muset ohlásit čím přesně si pacient prošel, vedlejší symptomy a tak dále. Pokud budete místo léčby těchto traumat přidělení k výzkumu, tak vaším prvním úkolem bude nahlásit všechno divné, nebo anomální. To je teď vaše práce. Pacienti jsou až na druhém místě. Pokud budete hodní, nebo budete mít štěstí, tak budete pracovat s někým, komu bude z očí stříkat krev, když s ním budete mluvit. Tohle nejsou výmysly, které vás mají vyděsit, ale běžné případy známých SCP.

Co se stane, pokud nebudete mít štěstí? Tak se z tebe stane pacient, doktore. Něco se podělá, dostane se do tebe a potom tě budeme studovat.

Dovolte mi vám dát dvě velké rady.

Zaprvé: jsme tu k léčení a k dělání toho, co se nám řekne. To někdy může zahrnovat porušení Hippokratovy přísahy.

Sedněte si. Já vím, hlavně nezpůsobovat žádné utrpení. Nicméně, tohle je Nadace. Pokud se něco podělá, tak bude trpět více než pacient. Pamatujte si, že jsme zodpovědní za životy bezpočtu tisíc. Pokud kvůli tomu musí jeden člověk trpět, tak bude. Mimo to, pokud nebudete dělat, co se vám řekne, tak pravděpodobně skončíte. Bez vyšetřování.

Zadruhé: pokud se bude pacient chovat násilnicky, nebo u sebe bude mít něco nebezpečného, tak se ho nepokoušejte zadržet a zavolejte okamžitě zadržovací tým. Neriskujte vlastní život. Poslední dobou máme málo doktorů a věřte tomu, nebo ne, ale vytrénovat doktora stojí větší zdroje, než je Nadace obvykle ochotná vynaložit bez sakra dobrého důvodu. Pro ty z vás, kteří si myslí, že z nich připojení k Nadaci dělá Doktora House, nebo Jamese Bonda. Jste tu pro vykonání práce. Vždy si to pamatujte.

Těm z vás, kteří budou pracovat venku a asistovat v terénu radím držet hlavu při zemi. Ano, ty s tím motýlkem na Billa Nye? Samozřejmě, že budete v nebezpečí. Můžete být postřeleni, vystaveni memetickému nebezpečí, čemukoliv. Prostě držte hlavu při zemi, následujte pokyny terénních agentů a snažte se vrátit v jednom kuse.

Jo, ty s tím — to je klobouk? Proč sakra nosíte klobouk? To je jedno. Rozchod. Pokuste se nezmrzačit se během prvního týdne. Nechci nikoho z vás vidět na ošetřovně.


Tento článek spadá pod SCP Příběhy. Více o této kategorii se dozvíte na tomto rozcestníku.

Šílenec překládající SCP články na tento web. Rád čte komentáře ^-^

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na