SCP-005 ~ Skeleton Key

SCP-005 zblízka

Položka #: SCP-005

Třída Subjektu: Safe

Zvláštní Zadržovací Postupy: SCP-005 nepředstavuje žádné bezprostřední riziko. Nicméně, díky jeho jedinečných schopnostem vyžaduje přijetí zvláštních opatření, omezujících přístup a manipulaci s ním. Schválení nejméně jednoho (1) personálu úrovně 4 je nezbytné k odebrání předmětu z jeho skladovacího prostoru.

Popis: Vzled SCP-005 podobá ozdobnému klíči, který vykazuje charakteristiky typického, hromadně vyráběného klíče, používaného ve dvacátých letech minulého století. Klíč byl objeven poté, co se s jeho pomocí pokusil civilista infiltrovat do vysoce zabezpečeného zařízení. Zdá se, že SCP-005 má jedinečnou schopnost otevřít všechny formy zámku (viz příloha A), ať už mechanické nebo digitální a to s relativní lehkostí. Původ této schopnosti je ještě třeba určit.

Doplňující Poznámky: SCP-005 lze použít jako náhradu za ztracené bezpečnostní průkazy, ale pouze pod dohledem alespoň jednoho (1) personálu úrovně 4. SCP-005 se nesmí používat na opravy prodejních automatů, otevírání skříněk, nebo jako náhradní domácí klíč.

Dodatek A: Zatímco bylo prokázáno, že SCP-005 je schopno odstranit téměř jakoukoliv formu uzamykacího zařízení, další experimenty ukázaly, že tato odemykací schopnost se dá potlačit zamaskováním účelu, nebo typu zámku. V přibližně 50 % případů, kdy dobrovolník nebyl schopen identifikovat uzamykací zařízení jako takové, SCP-005 nebylo schopné zařízení deaktivovat. Díky těmto výsledkům bylo SCP-005 předběžně klasifikováno jako “vnímající” a probíhají další testy k určení jeho kognitivních schopností. Nicméně, neexistují žádné náznaky, které by ukazovaly, že SCP-005 není schopno odemknout nějaký konkrétní druh zámku. Pouze to, že bylo dané zařízení velice dobře skryto.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na