SCP-049 ~ Plague Doctor

SCP-049 bylo před nedávnem aktualizováno. Bylo do jeho originálního článku přidáno mnoho nového textu, několik audio nahrávek a byla změněna samotná podstata tohoto SCP. Toto je překlad jeho původní verze. Překlad aktuální verze je v plánu.


SCP-049 odhaluje své oči, vypadající jako lidské

Položka #: SCP-049

Třída Subjektu: Euclid

Zvláštní Zadržovací Postupy: SCP-049 je držen ve Standardně Zabezpečené Cele pro Humanoidy ve Výzkumném Sektoru-02 v Site-19. SCP-049 se nesmí pohybovat mimo celu bez souhlasu pracovníka Úrovně 2, nebo vyšší a během přepravy musí být SCP-049 pod silnými sedativy. I tak, musí SCP-049 doprovázet dvě (2) ozbrojené stráže a musí být navigováno železným obojkem, zabezpečen dvěmi MC (2) železnými tyčemi o délce 2 m, a pevně drženo dvěma (2) pracovníky Úrovně jedna, nebo vyšší při přesunu. Každý experiment na SCP-049 musí být proveden ve speciálně připravených místnostech. (čtěte dokument 042-D-3-18).

Cela SCP-049 by měla být monitorována po celou dobu přes bezpečnostní kameru. Všechna abnormální chování by měla být okamžitě hlášena Dr. ████ .

Popis: SCP-049 je humanoid vysoký 1.9 metru a vážící 95.3 kg; každopádně Nadace není schopná studovat jeho obličej a tělo, protože je oblečeno jako tradiční “Morový Doktor” z 15-16. století v Evropě. Tento materiál se zdá být část těla SCP-049, mikroskopické a genetické testy zjistily, že se jedná o strukturu podobnou svalovině, ale přitom se zdá být jako hrubá tkanina a maska je jakoby keramická. SCP-049 bylo původně objeveno v ██████, v Anglii, místní policií. MTF [DATA VYMAZÁNA] měla podezření na vypuknutí [DATA VYŘAZENA]. Všem civilistům v okruhu 5 km byla podána Amnestika třídy A, jako součást počátečního zadržovacího postupu.

SCP-049 neumí mluvit (více v Dodatku A-1), i tak to vypadá že rozumí perfektně anglicky, a je kompletně poslušný, dokud se nepokusí provést operaci. Dotek SCP-049 je pro člověka smrtelný. Po kontaktu s rukou SCP-049 oběť (Též nazývána SCP-049-2) trpí [DATA VYŘAZENA] a za chvíli umírá. SCP-049 se potom pokusí zabít všechny lidi v okolí, protože nechce být vyrušováno a poté se vrátí k SCP-049-2. Nadále vyprodukuje tašku vyrobenou z [DATA VYŘAZENA] obsahující skalpely, jehly, nitě a mnoho zatím neidentifikovaných látek, odněkud z jeho těla (průzkum byl proveden přes rentgen a nebyly nalezeny žádné nástroje uvnitř těla SCP-049) a poté začne pitvat SCP-049-2 a do těla mu začne vpreparovávat různé chemikálie. Asi po 20 minutách SCP-049 sešije SCP-049-2 do původního stavu.

Po několika minutách, SCP-049-2 se navrátí známky života a znovu ožije. Nicméně, SCP-049-2 se zdá být bez vyšších mozkových funkcí, a bude se bezvýznamně toulat dokud nenarazí na jiného žijícího člověka. V tu chvíli se adrenalin a endorfin u SCP-049-2 zvýší o tři-sta (300) procent a pokusí se zabít a ██████ jakéhokoliv člověka, na kterého narazí, než se vrátí do bezmyšlenkového stavu. V tuto chvíli je povolena terminace. Selhání při plnění těchto postupů (více v Dodatku T-049-12) bude trestáno terminací.

Podrobné pitvy SCP-049-2 v něm nalezli neobvyklou substanci (společně s obvyklými substancemi ve velkém množství), včetně [DATA VYŘAZENA]. Nicméně, několik je ještě potřeba identifikovat (pro výzkumníky s úrovní 3 nebo vyšší, odkazuji na Dodatek C-1).

Dodatek A-1: V tento den SCP-049 poprvé promluvilo, 12-6-20██, adresováno Dr. ████. Plné znění konverzace je přiloženo.

Tazán: SCP-049
Tazatel: Doktor ███████ ████
Úvodní slovo: SCP-049 náhodně začalo mluvit bez žádné očividné provokace na cestě do testovacího zařízení. Doktor ████ nahrával rozhovor na diktafon. Nepodstatné údaje byly vynechány.

SCP-049: “Co je tohle za místo?”
Dr. ████: “Co? Tohle je labo..” [Je slyšet hlasitá rána, jak Doktor ████ šokem upustil nahrácácí zařízení] SCP-049: “Laboratoř? Docela nádherné. Teď už se nedivím, že jsem zde viděl několik obětí nemoci.”
Dr. ████: “N…o. Víte, myslel jsem že nedokážete mluvit. Jsem trochu překvapený, že dokážete”.
SCP-049: “Oh ano, dobrý pane. Jednoduše preferuji nemluvit. Většina obětí je docela melancholická a vůbec nereaguje na rozhovor. Několikrát jsem vás zde už viděl, ale nedetekoval jsem ve vás nákazu, předpokládám tedy že jste také doktor?”
Dr. ████: “Vlastně ano. Říkejte mi [DATA VYŘAZENA]… Ale o jaké ‘nákaze’ to mluvíte?”
SCP-049: “Dobrý doktore, o Velké Nákaze. Co jiného?”
Dr. ████: “Velké Ná… Oh, Mor. Měl jsem to tušit. Zde ale nikdo nakažený morem není, to vás mohu ujistit”
SCP-049: “Oh, dobrý doktore, vás mohu ujistit, že Nákaza je zde, cítím to. Je mou povinností od ní něj očistit tento svět. Moje léčba je velmi účinná.”
Dr. ████: “Vaše léčba? Vaše léčení stálo stovky životů! Vaše léčba je špatná!”
SCP-049: “Dobrý doktore, moje léčba je ta nejúčinnější.”

[SCP-049 znovu utichlo, a další pokusy ho přimět znovu promluvit byly neúspěšné]

Závěrečné Prohlášení: “Ten den se nám podařilo dokončit všechny pokusy, ve snaze zjistit co ho nutí dělat operace, nebo přesněji co to detekuje jako “Nákazu”. Doposud se nám nepodařilo prokázat žádnou souvislost mezi pracovníky třídy D, na kterých vykonal operaci. Stále na tom pracujeme.”
Dr. █████

Dodatek C-1: Vyžadována autorizace Úrovně 3: 4-26-20██ se SCP-049 podařilo narušit jeho celu. Zhruba během 5 minut, během kterých bylo bez dozoru, se dostalo do kontaktu s SCP-███. Po zadržení, bylo SCP-049 velmi klidné a spolupracující. Od té doby se však ukázalo, že je SCP-049 mnohem více hovorný a náchylnější k provádění operací.

Nevím o čem nula-čtyři-devět a ta zatracená věc mluvili, ale zdá se že je teď celkově mnohem šťastnější. Nezdá se že si jen tak sedne, nebo bloumá kolem své cely, a několik lidí potvrdilo že si dokonce broukal staré kostelní chvalozpěvy. Navíc, ve chvíli než začal s operací, tak začal mluvit, podle všeho ve snaze… utišit své oběti. Tvrdí že on je ‘lék’, mimo jiné. Zaměření našeho výzkumu bylo zaměřeno směrem ke zjištění, o čem k čertu on a [VYŘAZENO] mluvili během jejich malého pokecu. -Dr. ████

a lil' otaku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na