SCP-073 ~ “Cain”

Položka #: SCP-073

Třída objektu: Euclid

Zvláštní zadržovací postupy: SCP-073 je umístěn ve dvoupokojové cele, vybavené nábytkem neorganického původu a koupelnou. Subjektu je dovoleno se volně pohybovat po zařízení a jíst v hlavní jídelně. Na tělo SCP-073 bylo připojeno sledovací zařízení, které nesmí být odpojeno. Subjekt má zakázán kontakt s povrchem a nesmí se dostat mimo zařízení. Za žádných okolností nesmí subjekt přijít do kontaktu s žádnými SCP rostlinného původu. Proti SCP-073 nesmí být za žádných okolností použito násilí.

SCP-073 se v současné době nachází v Site-17.

Popis: SCP-073 vypadá jako silně opálený muž, původem z Arábie, nebo Středního východu, na začátku svých třicátých let, 185 cm (6’1″) vysoký, vážící 75 kg (165 lbs), s černými vlasy a modrýma očima. Zdá se že ruce. nohy, páteř a lopatky subjektu jsou nahrazeny jejich umělou verzí. Subjekt tento fakt bere na vědomí pouze pokud je na něj poukázáno a tvrdí, že neví jak, kdy, nebo proč tato náhrada proběhla a že je má tak dlouho, kam mu paměť sahá. Na čele subjektu je vyrytý symbol, který se zdá být Sumerského původu. Tento symbol se zatím nepodařilo přeložit a subjekt se zdá být znepokojen, když je tento symbol zmíněn a odmítá o něm mluvit. Subjekt musí pravidelně jíst a pít, ale vzhledem k jeho účinkům na rostlinné předměty je pouze masožravý.

SCP-073, samo sebe označuje jako “Cain”, je obecně zdvořilé, geniální pro všechny, kteří s ním mluví, ačkoliv bylo popsané jako chladné a poněkud mechanické co se týče projevu. Je velice nápomocné a rádo vypomáhá zaměstnancům při jejich každodenním činnostech, bez ohledu na jejich druh. Disponuje velice podrobnými znalostmi starověkých událostí a mluví nejpoužívanějšími jazyky na světě, včetně těch, které se už současnosti nepoužívají. Subjekt prokázal, že má fotografickou paměť, a že je schopný si po minutě a půl dlouhém prolistování, zapamatovat slovo po slově celý text v osmi set stránkovém slovníku. Získal nadprůměrné hodnocení ve všech inteligenčních testech, které mu byly dány.

Přítomnost SCP-073 na jakýkoliv život, rostoucí ze země je silně nepříznivá a způsobuje smrt takovému životu v okruhu dvaceti (20) metrů. Jakákoliv půda po které SCP-073 projde (a veškerá půda v okruhu 20 metrů) se stává neplodnou, protože v ní zemřou všechny anaerobní bakterie, což činí půdu neschopnou podporovat život, dokud se do ní bakterie nevrátí. Všechno co vzešlo z života, který pochází z půdy, jako třeba dřevo, nebo papír, okamžitě shnije a rozpadne se po dotyku SCP-073. Dalšími ovlivněními produkty je cokoliv, co bylo hydroponicky vypěstováno.

Násilí mířené proti SCP-073 je přímo odraženo zpět na útočníka, ačkoliv SCP-073 zůstává viditelně nedotčené. To platí pro veškerá poškození proti SCP-073. Pokusy získat vzorky tkáně a krve se ukázaly být zbytečné. Když byla zahájena procedura, tak ji provádějící pracovník cítil sám na sobě a nakonec získal vzorek vlastní krve, či tkáně, ačkoliv byl odběr mířený výhradně na SCP-073. Nepřímé poškození skrze nějakého prostředníka, také způsobí pachateli stejné zranění, jaké by způsobil on. Nicméně SCP-073 nezíská žádné skutečné poškození, tak uvedlo, že cítí bolest a slušně požádal, aby se výzkumníci zdrželi jakýchkoliv bolestivých akcí vůči jeho osobě.

Dodatečná poznámka: SCP-073 nalezlo New York City Police Department v roce 19██ a bylo převzato poté, co bylo nalezeno uprostřed několika mrtvých těl násilnických gangsterů. SCP-073 řeklo členům policie, že se ho pokoušeli provokovat, ale začali být naštvaní a pokusili se ho zabít, což vedlo k jejich vlastnímu zániku. SCP-073 bylo vzato do vazby a jelikož o něm NYPD nedokázalo najít žádné informace, tak bylo nazýváno “John Doe” (americká varianta Jana Nováka – Shirova poznámka). SCP-073 se dostalo do pozornosti Nadace díky rutinní kontrole “John Does” a následně bylo přiděleno do její péče.

Dodatek 073-1: Vzhledem k nezničitelné povaze SCP-073, fotografické paměti a jeho všeobecnému přání být nápomocný a každého potěšit, se vedení domnívá, že by na něj měla být “zálohována” všechna data, aby nedošlo k jejich ztrátě, v případě nějakého katastrofického scénáře. Tento návrh se setkal s rozdílnými reakcemi. SCP-073 přísahalo, že udrží informace v tajnosti.

Dodatek 073-2: Když byly SCP-073 dány k “zálohováni” informace ohledně SCP-076, subjekt projevil známost těchto informací a neochotně je do “zálohy” přidal, i přes to, že již o SCP-076 věděl. Poté uvedl, že bude pro obě strany lepší, když se s SCP-076 nesetká.

Dodatek 073-3: Prohlídka neidentifikovaného kovu na SCP-073 naznačuje, že se jedná o berýliový bronz. Bylo zdokumentováno, že tento kov byl používán různými anomálními kulturami a entitami. Berýliový bronz byl také nalezen jako jedna ze složek v SCP-1216, SCP-1427, SCP-2481 a SCP-2711. Ve světle tohoto objevu začala Nadace pracovat na pokusu vystopovat původ berýliového bronzu a jak se rozšířil po světě. Po požádání poskytlo SCP-073 informace, naznačující původ berýliového bronzu na Středním východě, nicméně přesné místo původu nebylo zatím určeno. V současné době probíhá další výzkum ohledně původu berýliového bronzu.

Šílenec překládající SCP články na tento web. Rád čte komentáře ^-^

4
Komentujte

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JaraqShiroTobias Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Jaraq
Host
Jaraq

Díky Shiro za to že si přeložil SCP-073, které zbožňuju.

Tobias
Host
Tobias

Proč tam musíš dávat vždy tohle █████