SCP-085 ~ Hand-drawn ”Cassy”

Statická reprodukce SCP-085

Položka #: SCP-085

Třída Subjektu: Safe

Zvláštní Zadržovací Postupy: SCP-085 je uskladněno na jedné bílé kreslící podložce v tajném zadržovacím zařízení. Kontakt s dohledem se subjektem je neomezený pro všechny zaměstnance na úrovní 2. Všichni zaměstnanci, kteří jdou do kontaktu s SCP-085 musí být podrobeni náhodným psychologickým analýzám a to před vstupem i po výstupu ze zadržovacího prostoru.

Absolutně žádnému papíru, nebo plátnu není dovoleno opouštět zadržovací prostor SCP-085. Každý papírový odpad musí být po důkladné prohlídce spálen. Papír a výtvarné potřeby může dovnitř nosit pouze ověřený pracovník. V případě požáru budou plameny udušeny pomocí “měničů atmosféry” v místnosti a systému který do prostoru vypustí oxid uhličitý. Při prvních známkách kouře, nebo ohně je zaměstnancům je doporučeno urychleně použít kyslíkovou masku, která spolu s kyslíkovou bombou visí na stěně, aby nedošlo k zadušení. Pokud je spuštěna tato procedura, tak ji nelze zastavit, dokud není oheň uhašen.

Popis: SCP-085 je výsledek experimentu, který byl vedený mezi SCP-067 a SCP-914. Použitím SCP-067, Pokusný Subjekt-1101F nakreslil samostatnou ženskou postavu, která měří 15 cm (6 palců) na výšku a 3,8 cm (1.5 palce) na šířku, v letních šatech, s dlouhými vlasy, které jsou svázány do copu a se jménem “Cassandra” napsaným pod ní. Dr. [VYŘAZEN] navrhl použít několik nastavení na obrázky vytvořené s SCP-067. Pomocí nastavení na [Fine] byl náčrtek “Cassandry” převeden do jeho dnešní podoby: vnímající, černobílé, pohyblivé, mladé ženy, nakreslené čistými tahy. Další pokusy o dosažení stejného výsledku byly neúspěšné.

SCP-085 preferuje být oslovována “Cassy”. Je plně vnímavá a ██-██-████ si uvědomuje její 2D podobu a její omezení v trojrozměrném světě. Ačkoliv je její hlas neslyšitelný, tak se naučila komunikovat s pracovníky Nadace pomocí znakové řeči a psaní. S SCP-085 se dá komunikovat skrze psaní textu na papír na kterém je. Zaměstnanci hlásí že je přátelská a motivovaná, ale osamělá.

SCP-085 dokáže interagovat s jakýmkoliv nakresleným objektem, který je na stejném papíře jako ona, jako by byl skutečný. Například je schopna nosit nakreslené oblečení, řídit načrtnuté auta a pít namalované nápoje. Kromě lidí a zvířat se jakýkoliv objekt stává pohyblivý, když přijde do styku s SCP-085, ale okamžitě přestává být animovaný, pokud se kontakt přeruší. Nákresy zachycené v pohybu jako jsou třeba vlny oceánu, nebo stromy kývající se ve větru, zůstávají v nepohyblivém stavu, dokud s nimi nezačne nějak jednat SCP-085.

SCP-085 dále předvedlo schopnost se přesouvat z jednoho listu na druhý, pokud jsou na stejné úrovni. V případě že SCP-085 vstoupí na obrázek, který nepodporuje kreslené objekty (jako třeba opakující se vzor), tak je obrázek převeden na pozadí. SCP-085 ho vnímá jako nekonečnou rovinu obrázku, který je na ní nakreslen.

V současné době SCP-085 dokáže existovat pouze na papíře, nebo plátně: neumí se přenést na fotky, karton, sklo, nebo pergamen. Pokud přijde na jiné umělecké dílo, tak převezme umělecký styl nového prostředí (ať už je to komiksová knížka, olejomalba, vodovky, či kresba uhlem). Poznámka: V komiksové formě je její hlas viditelný jako bublina nad hlavou a její pohyby mezi jednotlivými panely mění její relativní velikost a perspektivu v odpovídajícím měřítku.


Dokument #085-1: Uvedení SCP-085 do několika nákresů M. C. Eshera.

Výzkumník: Cassandro, toto je známé jako “Stoupání a Klesání” (“Ascending and Descending” – Shirova poznámka) Co si o tom myslíš?
(SCP-085 několikrát obešlo schodiště)

SCP-085: Myslím že je to hezké. Byla by z toho dobrá cvičební dráha.

Výzkumník: Nezdá se ti, že je na tom schodišti něco zvláštního?

SCP-085: Ne. Pokud můžu říct, tak je to jen opakující se smyčka. Proč to nedělá i více schodišť? Je to docela elegantní.

Po tomto sezení SCP-085 požádalo o umístění několika “nemožných” objektů do jejího vlastního prostředí. Tyto žádosti čekají na přezkoumání O5.


Dokument #085-2: Incident 085-A

Před ██-██-████ SCP-085 nevědělo o svém stavu jakožto o dvojrozměrném objektu v trojrozměrném světe. Podle předchozích protokolů mělo být SCP-085 udržováno v neznalosti své skutečné podoby jako prevence psychické úzkosti. Nesrovnalosti s vnímaným skutečným světem byly vysvětlovány jako sny nebo noční můry a bylo vynaloženo značné úsilí pro předložení scénáře podle kterého bylo SCP-085 poslední přeživší v post-apokalyptickém světe, který hledá další přeživší.

Tento klam byl rychle zbořen po incidentu, při kterém SCP výzkumník omylem přinesl tištěnou kopii Zvláštních zvláštních zadržovacích postupů SCP-085 do jeho zadržovacího prostoru a dovolil aby s ním navázal kontakt. SCP-085 se přeneslo na tento dokument dříve, než ho stihl výzkumník odendat pryč a okamžitě zjistilo svojí skutečnou podobu a stav ve kterém se nachází.

Kvůli narušení zadržovacího prostoru několik výzkumníků navrhovalo okamžité zničení SCP-085. Rozhodnutí bylo předloženo Radě O5, která rozhodnutím █ až █ rozhodla pro pokračovaní jeho existence.

Od objevení její přirozené povahy, několik pozorovatelů uvedlo že SCP-085 začíná projevovat známky klinické deprese. Byla doporučena psychoterapie, která je ale vzhledem k podobě SCP-085 dosti obtížná.

Úspěchy vykazuje poskytnutí SCP-085 něco hmatatelného pro rozptýlení od jeho stavu. Kromě výše zmíněných optických iluzí, SCP-085 projevilo zvláštní zájem o soubor technických nákresů kabrioletu Ford Mustang 1964, přenášením jeho jednotlivých částí jednu po druhé z technických výkresů do realističtějšího stylu kresby a následným ručním sestavováním vozidla po dobu jednoho roku. Benzín jí poskytl výtisk malby Normana Rockwella, která znázorňuje čerpací stanici s obsluhou.

Žádosti o další rozmanitost čekají na přezkoumání a schválení O5-úrovně.

Šílenec překládající SCP články na tento web. Rád čte komentáře ^-^

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na