SCP-1959 ~ The Lost Cosmonaut

Fotografie SCP-1959 pořízená ██/██/2010

Položka #: SCP-1959

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Postupy: V současné době není SCP-1959 zadrženo. Veškeré observatoře do 50° na sever a 73.2 na jih od rovníku by měly být zapsány do seznamu pozorovatelů Nadace. Každému, kdo spatří SCP-1959 musí být podány amnestika. Pokud bude objekt zajištěn, měl by být přesunut do speciální zadržovací jednotky, která pro něj bylo vytvořena v Site-██.

Popis: SCP-1959 je bílý, neoznačený vesmírný skafandr, podobný (s výjimkou některých detailů) sovětskému skafandru SC-1, který byl použit během vesmírného programu Vostok. Zdá se, že skafandr je nezničitelný. Hledí helmy je silně poškozeno a je špinavé, což znemožňuje rozpoznat, co je za ním. K dnešnímu dni se žádný pokus o komunikaci s SCP-1959 nezdařil. Objekt také vyzařuje silné gama záření.

SCP-1959 obíhá kolem Země stálou rychlostí. Objekt se pohybuje mezi nízkou a vysokou oběžnou dráhou. SCP-1959 prorazí jakoukoli překážku v jeho cestě, což způsobuje vážné poškození satelitů.

I když je objekt schopen samostatného pohybu, většinu času zůstává nehybný. Na druhou stranu, když se SCP-1959 pohybuje, jeho gesta ukazují, že subjekt uvnitř obleku má velký strach, někdy se pokouší rozbít hledí helmy. Byly zaznamenány případy, kdy SCP-1959 zůstal na stacionární pozici na určitou dobu a po chvíli se opět začal pohybovat na oběžné dráze. Podle těchto pozorování se zdá, že subjekt uvnitř skafandru odolává nějaké neviditelné síle, než je opět tažen dál.

Dodatek-01: SCP-1959 byl poprvé detekováno posádkou [DATA VYMAZÁNA] dne ██.█.1971, když se pohybovalo na nízké oběžné dráze. Objekt byl pozorován po dobu tří hodin, po níž posádka ztratila skafandr z dohledu.

Dodatek-02: “Po několika studiích Sovětského vesmírného programu a odtajnění informací můžeme s jistotou říci, že SCP-1959 je Aleksei ████████, Andrei ███████ nebo Sergei ████████. Další výzkum je nezbytný k plné identifikaci SCP-1959.” — Dr. ███████

Metal is my guide.

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
SenteraiB Kanal Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
B Kanal
Host
B Kanal

Dobré SCP Děkuji za překlad