SCP-2950 ~ Just A Chair

SCP-2950

Položka #: SCP-2950

Třída objektu: Safe

Zvláštní Zadržovací Postupy: SCP-2950 má být uskladněno ve standardní skříňce na anomální předměty třídy Safe.

Testování na SCP-2950 je v současné době na neurčito pozastaveno, kvůli jeho vysoké nedůležitosti. Nejsou žádné plány na obnovení testování SCP-2950, protože je nutné pracovat se zdroji Nadace efektivněji.

Popis: SCP-2950 je kovová skládací židle. Anomální účinek SCP-2950 způsobuje, že pokud se do této židle někdo posadí, pocítí zvýšenou úroveň pohodlí, které neodpovídá židlím podobné stavby a druhu.

Osoby sedící v SCP-2950 nahlásily, že se cítí jako kdyby musely na této židli sedět nepřetržitě a byly nepřátelské, když byly požádány o její opuštění.

Testování ukazuje, že čím déle jedinec sedí na SCP-2950, tím obtížnější je ho z něj odstranit. Subjekt, který seděl na SCP-2950 déle než 30 minut, z něj nemůže být odstraněn bez použití síly. Subjekt, který seděl na SCP-2950 déle než jednu hodinu, nemůže být k jeho opuštění donucen.

 

t3Mn0 p4dN3 - Identita Rozpoznána

 

Pro nového O5-6.

Pokud jste viděl tento dokument už dříve a teď Vás zajímá, proč nyní vidíte i tento dodatek, tak je to z toho důvodu, že pouze Vy jste byl vybaven anti-kognitohazardem, který Vám umožňuje přístup. Pouze vy. Ne RAISA, ani výzkumníci, dokonce ani ostatní členové O5 tento dodatek nemohou vidět. Ti stejně mají své malé projekty, se kterými se musí vypořádat.

Jak už jste asi uhodl, tak jsou věci, které leží pod povrchem tohoto velkého místa, které nazýváme práce. Vždycky jste se zajímal o vrstvy, které jsou ukryté mezi dokumenty a zde je důvod proč vůbec existují; určité informace jsou nebezpečnější než ostatní. Některé jsou tak nebezpečné, že je smí znát pouze několik málo lidí.

A někdy pouze jeden.

Jak už jste pravděpodobně uhodl, tak SCP-2950 není pouze hodně pohodná židle. To je to, co my (a tím myslím mě a Vás) chceme aby si ostatní mysleli.

SCP-2950 je entita třídy Keter, která nemůže být definována. Není to něco, co nedokážeme definovat, protože si to nedokážeme zapamatovat; je to nedefinovatelné, jelikož to musíme nejdříve definovat. SCP-2950 na sebe bere podobu toho, co si většina lidí myslí, že to je.

Nejste hloupý. Pravděpodobně dokážete odhadnout, co to znamená. Je to ve skutečnosti židle? Pro většinu lidí ano. Postaráme se, aby se tento dokument dostal mezi hodně lidí. Potom budou vědět, že je to pouze židle.

Tato židle je navržena tak, aby byla co nejméně zajímavá, jak jen SCP může být. Žádné hraní si s myslí. Žádná šílená nepřátelskost. Žádné užitečné vlastnosti. Lidé musí o tuto židli jevit co největší nezájem to bude možné. Pokud zjistíte, že se na ní někdo pokouší provádět testy, nenechte ho.

Asi si právě říkáte “Proč na ni jednoduše nezapomene? Proč neošálíme i sami sebe v tom, že je to židle skutečně je?”. Přál bych si, aby to bylo tak jednoduché. Bohužel, někdo tam venku to věděl taky. A ten někdo o tom napsal celou zatracenou knihu.

Začalo to, když jsme našli knihu, která popisuje SCP-2950 jako nějaký druh monstra Třídy-XK. Spustili jsme zadržovací protokoly podle těchto řádků a věřili, že je to pravda. A tak se to pravdou stalo.

Mezitím Serpent´s Hand udělala všechno ve snaze zabránit nám se k této knize dostat. Nikdy jsme tomu nerozuměli a většina z nich taky ne. Bylo zde několik lidí, kteří měli moudrost nám říct pravdu, to už ale bylo příliš pozdě.

Tajné zasedání vidělo O5 a Serpent’s Hand diskutovat ohledně pravé podoby SCP-2950. Ukázali nám své knihy a příběhy, které nám daly přesně to, co jsme potřebovali vědět. Mnoho z nás bylo skeptických. Více z nás zoufalých.

Poté co bylo uděláno vše potřebné pro vymazání povědomí o SCP-2950, bylo dohodnuto, že si jeden z nás na každé straně ponechá vědomí ohledně pravé podoby SCP-2950, aby se nic podobného už nikdy nestalo.

Ani jeden z nás nikdy nezjistil, kde se tyto knihy vzaly. Podle nich se jednoho dne objevily v Knihovně. Náš zdroj se vypařil a nikdo neví odkud přišel. A proto jste zde Vy. Vaším úkolem si není pouze pamatovat, ale také musíte zjistit, kde se ta věc vzala. Pokud je to vůbec možné. Já jsem selhal. Stejně jako zbytek O5-6, kteří se o to pokusili. Vy možná budete jiný.

My jsme naši část dohody dodrželi a doufejme, že oni také. Nastal čas předat úkol někomu jinému. Nemusím Vám připomínat, že jste v tom sám. Není to úplně tak, že byste nemohl zavolat Serpent’s Hand a požádat o pomoc.

Hodně štěstí pane, nebo paní. Svět Vás potřebuje.

A mimochodem, gratuluji k povýšení.

O5-6

Šílenec překládající SCP články na tento web. Rád čte komentáře ^-^

10
Komentujte

avatar
3 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
UnknownShiroB KanalLoliiiii Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Unknown
Host
Unknown

Tato stránka na mě funguje jako SCP-2950. Je to fakt skvělá stránka rozhodně pokračujte.

B Kanal
Host
B Kanal

Wow toto je šílenější SPC než 682
No co jde se pátrat
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)

Loliiiii
Host
Loliiiii

Začínam sa báť, že mám toto SCP doma :DD. (PS: Vážne krásny web :3) .