SCP-409 ~ Contagious Crystal

Položka #: SCP-409

Třída Obejktu: Keter

Zvláštní Zadržovací Postupy: Za žádných okolností nesmí dojít k fyzickému kontaktu s SCP-409. Cokoliv, co přijde do fyzického kontaktu s SCP-409, musí být ihned umístěno do karantény spolu s jakýmikoliv materiály používanými při přepravě subjektu. SCP-409 musí být neustále v žulové nádobě. Každá přeprava SCP-409 musí být provedena v uzavřené žulové nádobě. Zbytky z účinků SCP-409 je nutno uzavřít v žulových nádobách spolu s jakýmikoliv nástroji používanými pro přepravu zbytků do kontejnerů.

Popis: SCP-409 se podobá velkému křemičitému krystalu s výškou přibližně 1,5m (5ft) a šířkou 0,6m (2ft). Všechny objekty které přijdou do kontaktu s SCP-409 začnou krystalizovat po třech hodinách. Tento efekt se objeví při jakémkoliv materiálů jiném než žula. Krystalizace se rozšíří přibližně o 2,5cm (1 palec) za minutu a promění celý objekt nebo organismus zevnitř i zvenčí. Subjekty hlásí, že tento proces je extrémně bolestivý a podobný omrznutí. Po úplné krystalizaci začne objekt vydávat praskavé a skřípavé zvuky po dobu přibližně dvaceti minut, předtím než se z obrovskou silou rozletí na tisíce úlomků.

Cokoliv, co přijde do kontaktu s fragmenty začne okamžitě krystalizovat. V současnosti není nic schopné zvrátit účinek v organické hmotě, včetně amputace postižených oblastí. Anorganická hmota krystalizuje pouze několik centimetrů kolem místa kontaktu. SCP-409 bylo získáno v [DATA VYMAZÁNA], pod hromadou krystalových úlomků několik stop hluboko. Ztráty zaměstnanců během zajištění byly vysoké.

Dodatek 409-1: Na základě návrhu Dr. [500-0021D] byl subjekt 409-D5 vystaven účinkům SCP-409 a byl ponechán těžké “krystalizaci”. Pak začal být léčen s SCP-500 a úplné se zotavil za 9 dní. Subjekt hlásil, že nadále cítil bolest v částech těla, které byly “zkrystalizované” dokonce i po předpokládané době zotavení. Bolest prošla 13 dní po zahájení léčby subjektu. Není známo, zda byla bolest psychologická nebo skutečná během zbývajících 4 dní.

Dodatek 409-2: Rozsáhlé testování nepřineslo žádné informace o tom, proč dochází ke krystalizaci. SCP-409 a vytvořené úlomky jsou nerozeznatelné od jiných křemenných krystalů. Účinek se zdá být podobný krystalickému zárodku, kde se do roztoku přidává již existující krystalická forma, což způsobuje, že krystal “roste”. Zdá se však, že SCP-409 to dělá se všemi pevnými látkami se kterými přijde do kontaktu. Jak se to děje, proč je SCP-409 jedinečné mezi všemi ostatními krystaly křemene a proč je žula jediným odolným materiálem, je stále neznámé.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na