SCP-590 ~ He Feels Your Pain

SCP-590 po prvním příjezdu do Nadace.

Položka #: SCP-590

Třída Subjektu: Safe

Zvláštní Zadržovací Postupy: SCP-590 je přidělen do běžného ubytovacího prostoru v Sektoru 7. Neustále je zde jeden člověk na stráži, aby zajistil že si 590 sám neublíží. SCP-590 je dodána jedna televize, která je používána pouze na vysílání dětských pořadů. SCP-590 není nikdy oprávněn opouštět Sektor 7 a to z žádného důvodu. Subjekt má být krmen pouze vitamínovými a proteinovými kašemi, které jsou pro něj vytvořeny. Každý kdo bude přistižen při pokusu ho nakrmit čímkoliv jiným, bude degradován. S SCP-590 nesmí nikdo manipulovat bez příslušného oprávnění.

Poznámka: SCP-590 nesmí být pojmenován jako nic jiného než Pět Devadesát. Je nástrojem k používání, ne něčí přítel, sourozenec, nebo dítě. Každý kdo si začne k SCP vytvářet jakýkoliv vztah, bude přeřazen na práce které zahrnují méně kontaktu s lidmi.

Popis: SCP-590 vypadá jako mladý muž, přibližně 16 let starý. Jedinou výhodu, kterou díky svým schopnostem získává je očividná dlouhověkost. Od příchodu do Nadace ani trochu nezestárl.

Ačkoliv je ve všech ohledech normální teenager, když se SCP-590 dotkne jakýkoliv jiný člověk, tak se uzdraví ze všech svých zranění, onemocnění, psychických i mentálních, které měl. Ovšem jako vedlejší účinek se všechny nemoci a zranění přenesou na 590, který je jim následně vystaven, včetně bolesti a následkům.

Pro vysvětlení: Když léčí fyzické poranění, SCP-590 necítí pouze bolest z obdržení rány, ale získává i jizvy, které odpovídají místům na kterých poranění původně bylo na předchozím člověku. Pokud léči člověka s rakovinou, tak se nádory zhmotňují v různých částech jeho těla, především podél rukou a nohou. Každé mentální léčení, které provede je přeneseno přímo, což vede k obdržení té mentální odchylky, kterou léčí. Zranění získané skrze jeho schopnosti se v něm hromadí.

SCP-590 není schopen léčit mentální poruchy, které jsou způsobeny paranormálními jevy a to včetně těch, které jsou způsobeny mysl-narušujícími SCP.

V roce ████ byl SCP-590 připoután na lůžko, neschopen opustit svůj pokoj kvůli nahromaděným zraněním. V roce ████ byl SCP-590 připojen na podporu života. Nebyl schopný dokonce ani sám dýchat. Krátce na to mu byla podána jedna tabletka SCP-500, která ho přivedla zpět do původního stavu.

Na podnět Dr. Brighta byl SCP-590 okamžitě použit k léčení několika případů mentální retardace. Díky tomu je, SCP-590 trvale na mentální úrovni tříletého dítěte, a je vysoce poddajný.

V současné době je SCP-590 určen na výzkumné účely. Veškeré žádosti o testování by měli projít zkrze Dr. ████████.

Šílenec překládající SCP články na tento web. Rád čte komentáře ^-^

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na