SCP-990 ~ Dream Man

Umělecké zobrazení SCP-990

Položka #: SCP-990

Třída Objektu: Keter

Zvláštní Zadržovací Postupy: V tuto chvíli nejsou navrženy žádné Zvláštní Zadržovací Postupy. Všichni pracovníci, kteří mají návrh na zadržování SCP-990 se mají hlásit Dr. ██████████. Vítané jsou jakékoliv nápady, bez ohledu na to, kdo je navrhl.

Popis: SCP-990 je obvykle lidský muž, oblečený do pracovního obleku z období Studené války, který se zjevuje zaměstnancům Nadace ve snech. Tím pádem se žádný pracovník Nadace nesetkal s SCP-990 v reálném světě; pokud je to reálná osoba, tak ještě nebyla nalezena. Do současnosti zatím nebyl zaznamenán žádný případ, ve kterém by se SCP-990 zjevilo někomu jinému, než zaměstnanci Nadace.

SCP-990 se zjevuje pracovníkům Nadace od [DATA VYMAZÁNA]. Existence SCP-990 vyšla najevo, když několik agentů diskutovalo o svých snech, obsahující podobnou osobu. Bezpočet dalších agentů nahlásil spatření jedince, který se shoduje s popisem SCP-990 ve svých snech. Tento jev nebyl oficiálně klasifikován jako SCP, dokud nedošlo k Události-990-07.

Záznam z Události-990-07:

Agent ██████ se v jeho přiřazeném čase nehlásil do služby. Místo toho byl nalezen spící ve své kajutě. Subjekt spal zhruba osmnáct (18) hodin a všechny následující pokusy o jeho probuzení byly neúspěšné. Subjekt byl přemístěn na ošetřovnu.

Po více jak 40 hodinách spánku se subjekt probudil a byl ve velmi rozrušeném stavu. Údajně běhal po zařízení a křičel o “konci světa”. Dokonce i po podání silných sedativ jeho životní funkce zůstaly na nebezpečně vysoké úrovni; zrychlený srdeční tep, vysoký krevní tlak atd…

Subjekt popsal muže, který odpovídal popisu SCP-990. Podle hlášení Dr. ██████████, agent do nejmenšího detailu popsal sérii událostí, které by vedly k odpálení několika jaderných hlavic na střední Evropu a východní Asii, což by ve výsledku vedlo k vyhlazení téměř 98 % lidské rasy a ke kolapsu lidské společnosti. Agent tvrdil, že tyto informace mu nastínilo SCP-990, když byl uvězněn ve vlastním snu.

Byla vyslána Mobile Task Force ██-█ s úkolem eliminovat hrozbu, která by mohla začít řetězec těchto událostí. MTF ██-█ byla úspěšná a krize odvrácena. Nicméně, agent ██████ své utrpení nepřežil a zemřel na symptomy podobné šoku.

Od Události-990-07 se SCP-990 zjevilo mnoha pracovníkům Nadace a předpovědělo podobné hrozby. Žádná z nich nebyla v měřítku Události-990-07, nicméně SCP-990 úspěšně předpovědělo smrt doktorů  ████, ██████ a ████, stejně jako zničení Základny Epsilon-38 a [DATA VYMAZÁNA]. Jakákoliv hrozba, kterou SCP-990 předpoví, musí být nahlášena na vedení Nadace, bez ohledu na její závažnost.

Zaměstnanci Nadace jsou nabádáni k navázání konverzace a k získávání informací od SCP-990. Dr. ██████████ se dále nechal slyšet, že každý kdo by dokázal určit, zda-li má SCP-990 někde na světě odpovídající tělo, bude štědře odměněn.

Dokument 990-02:
Následující dokument je rozhovor mezi Dr. ██████████ a SCP-990. Ačkoli nebyl rozhovor zaznamenán dokud se Dr. ██████████ neprobudil, jeho paměť je historicky velmi přesná a spolehlivá.

Dr. ██████████: Uveďte své jméno.

SCP-990: Snažíte se zapříst rozhovor?

Dr. ██████████: Ano. Je to v pořádku?

SCP-990: Jistě. Jsem váš.

Dr. ██████████: Uveďte prosím své jméno.

SCP-990: Co Tony?

Dr. ██████████: Tony? Vaše jméno je Tony?

SCP-990: Věřím, že člověk má právo být oslovován jakkoli si přeje.

Dr. ██████████: Dobrá, Tony.

SCP-990: Vlastně jsem si to rozmyslel. Co takhle Richard?

Dr. ██████████: To mi nevadí.

SCP-990: Takže RIchard. Jaká je další otázka?

Dr. ██████████: Proč ohrožujete zaměstnance Nadace?

SCP-990: Ohrožuji? Kdo koho ohrožuje?

Dr. ██████████: Předpověděl jste řadu nešťastných událostí, zahrnující Nadaci, včetně konce světa.

SCP-990: A to způsobilo nějakou újmu?

Dr. ██████████: Zavraždil jste agenta ██████.

SCP-990: [po dlouhé pauze] Věřím, že o mě máte špatné představy, doktore.

Dr. ██████████: Proč si to myslíte?

SCP-990: Tady nejsem ten špatný já.

Dr. ██████████: Nevěděl jsem, že se tu jedná o “někoho špatného”.

SCP-990: Oh, ano.

Dr. ██████████: O koho?

SCP-990: [po další dlouhé pauze] SCP ██████████.

Dr. ██████████: Žádné SCP ██████████ zatím neexistuje a ještě nějakou dobu existovat nebude.

SCP-990: Jistě že ne. Ještě se ani nenarodila, natož aby byla klasifikována vaší Nadací.

Dr. ██████████: Je toto další předpověď?

SCP-990: To je váš budík.

V tuto chvíli byl Dr. ██████████ probuzen svým budíkem a začal přepisovat proběhlý rozhovor.

Šílenec překládající SCP články na tento web. Rád čte komentáře ^-^

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na