Úrovně Hrozby

Některé novější záznamy mohou kromě třídy obsahovat i “Úroveň hrozby”. Ta umožňuje odhadnout jak velké nebezpečí dané SCP představuje, pokud by došlo k narušení jeho zadržovacích procedur.


Existuje sedm úrovní – každá z nich je reprezentována barvou.

 

Bílá: Objekt je prospěšný Nadaci a jeho používání je přísně regulováno, jak je uvedeno v jeho zvláštních zadržovacích postupech. Často přiděleno k objektům třídy Safe.

Modrá: Objekt může být Nadaci prospěšný, ale jeho fungování není zatím dobře pochopeno, nebo zůstává neznámé. To platí pro SCP, u kterých nejsou přesně určené jejich vlastnosti, nebo pro entity, které reagují na každého člověka odlišně. Často přiřazeno k SCP třídy Safe a Euclid.

Zelená: Objekt není prospěšný, ale dokud se s ním správně zachází, tak není ani nebezpečný. Často přiřazeno k SCP třídy Safe a Euclid.

Žlutá: Objekt je nebezpečný, ale je snadné ho zadržet. To může znamenat, že se dá rychle dostat pod kontrolu, pokud jsou splněny jisté, snadno dosažitelné podmínky. Může být přiřazeno jak k SCP třídy Safe a Euclid, tak dokonce i ke třídě Keter.

Oranžová: Objekt je nepředvídatelný, vykazuje nebezpečné vlastnosti a je obtížný na opětovné zadržení. Obvykle nejnižší úroveň, která je přiřazována k humanoidní entitám. Často přiřazeno k SCP třídy Euclid a Keter.

Červená: Objekt je vysoce nepředvídatelný a vykazuje značně ničivé vlastnosti. Porušení jeho zadržovacích postupů může vést až k události třídy K (viz. níže) a jeho opětovné zadržení je vysoce prioritní záležitost. Často přiřazeno k SCP třídy Euclid a Keter.

Černá: Objekt je schopen destrukce v globálním měřítku. Porušení jeho zadržovacích procedur je považováno za událost třídy XK a jeho opětovné zadržení má nejvyšší prioritu. Především je přiřazeno k SCP´s třídy Keter.

 

Událostí třídy K je mnoho druhů, ale na oficiálním webu zatím nebyl sepsán článek, který jednotlivé třídy popisuje a tak jsou – jako mnoho dalších věcí ohledně SCP Nadace – přenechány na fantazii čtenářů. Na oficiálním fóru se ale fanoušci SCP shodují, že se pravděpodobně jedná o různé katastrofické scénáře, které zahrnují od obrovských ztrát na životech, přes vyhubení života na Zemi, až po konec samotné reality.


Tento článek spadá pod ostatní články, více o této kategorii se dozvíte na tomto rozcestníku.

Šílenec překládající SCP články na tento web. Rád čte komentáře ^-^

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na